5 príčin, prečo štartér nezapojí

Autor: Laura McKinney
Dátum Stvorenia: 4 Apríl 2021
Dátum Aktualizácie: 17 Smieť 2024
Anonim
5 príčin, prečo štartér nezapojí - Automatická Oprava
5 príčin, prečo štartér nezapojí - Automatická Oprava

Obsah

Predstavte si toto ... Máte skorú rannú prezentáciu so semennými investormi. Je to stretnutie, ktoré zmení váš život.

Naskočíte do svojej garáže narýchlo, ale auto sa po naštartovaní kľúča nenaštartuje.

Počuť točenie štartéra, ale nezapája sa so zotrvačníkom. Čo sa môže stať?

5 príčin štartéra nie je zapojený

  1. Nízke napätie batérie
  2. Chybný solenoid štartovacieho motora
  3. Piest alebo pastorok štartéra
  4. Chybné zapojenie do štartéra
  5. Poškodenie zotrvačníka

Tu je podrobnejší zoznam 5 najbežnejších príčin, prečo sa váš štartér nezapojí.

Nízke napätie batérie

Ak narazíte na problémy s batériou, prvým vinníkom je napätie batérie, takže by ste to mali najskôr skontrolovať. Batéria napája štartér a ak nefunguje, štartér úplne nezapne.


Autobatériu úplne nabite. Môžete sa dokonca pokúsiť vymeniť autobatériu, ak máte inú, o ktorej viete, že funguje. Ak máte vedomosti, môžete tiež vyskúšať naštartovanie vozidla z autobatérie iného automobilu.

Ďalej skontrolujte, či sú kontakty batérie skorodované. Z tohto dôvodu si na svorkách všimnete belavú alebo nazelenalú látku.

Ak spozorujete koróziu na svorkách batérie, mali by ste odstrániť svorky kábla batérie a svorky opatrne odstrániť.

SÚVISIACE S DANOU: Opotrebovávajú sa automatické štartovanie / zastavenie komponentov motora?

Solenoid štartéra

Solenoid štartéra je umiestnený na vrchu štartéra. Keď otočíte kľúčom, je to solenoid štartéra, ktorý tlačí piest do štartovacieho motora a tlačí pastorok smerom k zotrvačníku.

Pomocou štartovacieho drôtu uzemnite elektromagnet na skrutku. Naštartujte zapaľovanie a počúvajte zvuky vychádzajúce zo solenoidu. Ak je kliknutie hlasné a pevné, potom solenoid funguje dobre, ale ak začujete slabé kliknutie, znova skontrolujte vedenie medzi solenoidom a štartérom. Elektrické vodiče sa môžu časom znečistiť, uvoľniť a zlomiť.


Piest alebo pastorok štartéra

Ak sa zdá, že váš solenoid štartéra je v poriadku, vo vašom štartovacom motore môže byť ďalší problém. Súčiastkami, ktoré to umožňujú, je piest štartéra alebo pastorok štartéra.

Je čas demontovať štartér a skontrolovať, či vo vnútri nie sú ozubené kolesá. Tieto sú často umiestnené v prednej časti štartéra. Ozubené kolesá pastorku zaberajú so zotrvačníkom pri zapaľovaní vášho motora.

Časom sa tieto prevodové stupne opotrebujú a spôsobia problémy so zapojením štartéra. Je načase kúpiť si nový piestový prevod, ak sa pri pokuse o otáčanie pohybuje v oboch smeroch.

Chybné zapojenie do štartéra

Môže tiež nastať situácia, keď štartér dostane elektrickú energiu na vydanie zvuku, ale nie natoľko, aby štartér skutočne otočil. To sa môže stať, ak je medzi batériou vozidla a štartérom zlý štartovací kábel alebo je pri akomkoľvek pripojení korózia.


Vyčistite všetky spojenia štartéra aj batérie, aby nedošlo k zlému spojeniu. Zlé pripojenia môžete často nájsť podľa hmatu na káblovom pripojení; v prípade zlého spojenia vytvorí veľa tepla.

Poškodenie zotrvačníka

Zotrvačník môžete identifikovať ako veľké koleso, ktoré sa nachádza medzi motorom a prevodovkou. Ozubené kolesá štartéra ho zaberajú a naštartujú motor. Na chybnom zotrvačníku by ste mali vyhľadávať opotrebované alebo poškodené prevodové stupne.

Keď je auto na neutrále, otočte kľukovým hriadeľom pomocou západky. Pri jeho pohybe sledujte správanie zotrvačníka. Ak zistíte, že sú prevodové stupne poškodené, budete ho musieť vymeniť.

Málokedy by sa to stalo náhle; bežnejšie je mať na aute nainštalovaný nesprávny zotrvačník.