5 Príznaky snímača zlého klepnutia, umiestnenie a výmena

Autor: Laura McKinney
Dátum Stvorenia: 2 Apríl 2021
Dátum Aktualizácie: 15 Smieť 2024
Anonim
5 Príznaky snímača zlého klepnutia, umiestnenie a výmena - Automatická Oprava
5 Príznaky snímača zlého klepnutia, umiestnenie a výmena - Automatická Oprava

Obsah

Vo vašom vozidle je zabudované množstvo senzorov, ktoré vykonávajú rôzne funkcie. Jedným z menej známych snímačov, ktorý hrá zásadnú úlohu pri ochrane vášho motora, je snímač klepania.

Čo však robí snímač klepania a ako viete, či je potrebné vymeniť ten váš? Dôležitejšie je, koľko vás to bude stáť? Na všetky tieto otázky a ďalšie odpovieme v tomto komplexnom sprievodcovi.

Príznaky snímača zlého klepania

  1. Skontrolujte svetlo motora
  2. Klepací motor
  3. Znížené zrýchlenie
  4. Strata výkonu motora
  5. Strata spotreby paliva

Ďalej uvádzame podrobnejší zoznam 5 najbežnejších príznakov senzora zlého klepania.

Skontrolujte svetlo motora

Číra skutočnosť, že máte kontrolku motora pre snímač klepania, ešte neznamená, že sa snímaču niečo nestalo, ale mohlo by to tak byť. Ale ďalšou možnosťou je, že vaše vozidlo má klepanie motorom.


V každom prípade získate kontrolné svetlo motora, takže po prečítaní kódu motora budete musieť problém ešte zúžiť.

Klepanie motora

Aj keď bude váš riadiaci modul motora vo väčšine prípadov bez senzora klepania v poriadku, môže to v ojedinelých prípadoch viesť k klepnutiu alebo pingu.

Klepanie alebo pingovanie motora je pre váš motor smrteľné a môže ho v priebehu niekoľkých sekúnd vážne poškodiť, takže mu určite chcete zabrániť.

Viac informácií sa dozviete tu: 6 príčin klepania alebo pingovania motora automobilu

Znížené zrýchlenie

Len čo vám dá snímač klepania, všimnete si zníženie akcelerácie. K tomu dochádza, keď má váš motor predvolené znížené výkony, aby sa zabránilo možnému poškodeniu motora.


Nielenže znižuje pravdepodobnosť ďalších škôd, ale tiež znižuje celkové emisie, aby zostal v súlade s normami EPA.

Strata výkonu motora

Ak má vaše vozidlo chybný snímač klepania, nebude to mať vplyv iba na to, ako rýchlo dokáže akcelerovať, ale stratí tiež najvyššiu rýchlosť a krútiaci moment. Je to preto, že tie predvolené hodnoty, ktoré váš motor vráti, znižujú výkon motora, aby váš motor neprodukoval príliš veľa a nevytváral silu a nespôsoboval ďalšie škody.

Ale znížením množstva sily počítač vášho motora tiež zníži množstvo energie, ktorú môže motor vyrobiť.

Strata spotreby paliva

Kedykoľvek, keď má váš motor predvolené hodnoty, nedosahujete optimalizovaný výkon. Nielenže to ovplyvňuje výkon a akceleráciu, ale tiež to ovplyvňuje spotrebu paliva.


Toto zníženie spotreby paliva pravdepodobne nebude veľmi nápadné, pravdepodobne však uvidíte pokles o niekoľko kilometrov na galón.

Funkcia snímača klepania

Účelom snímača klepania je skontrolovať abnormálne zvuky vychádzajúce zo spaľovacej komory. Tieto podivné zvuky sú známe ako klepanie a naznačujú hlbší problém vo vašom systéme, ktorý musíte vyriešiť.

Ak zistí problém, rozsvieti kontrolné svetlo motora a zníži celkový výkon motora, aby chránil vaše vozidlo. Aj keď je to užitočná funkcia na ochranu vášho motora, keď sa niečo pokazí, môže to byť tiež trochu frustrujúce pri riešení problémov s chybným snímačom klepania.

Presne také príznaky spozorujete, ak máte chybný snímač klepania, ktorý by ste zistili, keby ste skutočne mali klepanie do motora!

Preto musíte vylúčiť potenciálne klepanie motorom skôr, ako zistíte, že máte chybný snímač klepania. V opačnom prípade môžete vymeniť snímač, ktorý robí presne to, čo má!

Nezabúdajte, že nie všetky klepnutia sú hlasné, takže ak neviete, čo hľadáte, je najlepšie nechať sa skontrolovať certifikovaným mechanikom a urobiť diagnózu.

Umiestnenie snímača klepania

Existuje niekoľko rôznych možných umiestnení snímača klepania, ale najbežnejšie miesta sú blok motora, hlava valcov alebo sacie potrubie. Najbežnejšie je, že je priskrutkovaný k bloku motora. Majte na pamäti, že váš snímač klepania musí počuť a ​​cítiť, čo sa deje.

Vzhľadom na veľké rozdiely v umiestneniach snímača klepania je lepšie mať skôr, ako začnete, predstavu o tom, čo hľadáte. Dobrým spôsobom, ako to urobiť, je vyhľadať špecifický snímač klepania vášho vozidla na stránkach s dielmi skôr, ako sa pokúsite zistiť ten váš.

Na záver nezabúdajte, že ide o elektrické konektory, takže budete vedieť, či sa pozeráte do správnej oblasti, ak zo zadnej strany senzora vytŕča elektrický konektor. Existuje však veľa rôznych senzorov, takže odpojte ten pravý.

Ak si nie ste istí, že ste našli správny senzor, zvážte odovzdanie vozidla certifikovanému mechanikovi na opravu, aby ste náhodou nespôsobili ďalšie škody.

Náklady na výmenu senzora klepania

Ceny výmeny snímača klepania sa pohybujú od 250 do 350 dolárov v závislosti od vášho vozidla a konkrétnej opravovne, do ktorej ste sa dostali. Nezabúdajte však, že to je vtedy, ak je snímač klepania chybný, a nie, ak máte klepanie motorom.

Pred výmenou akýchkoľvek komponentov sa uistite, že máte správnu diagnózu, nehadzujete peniaze do odpadu a nevymieňate nesprávne diely.

Ak dokončujete opravy sami, môžete ušetriť pár dolárov tým, že opravy dokončíte sami. Senzor klepania na dodatočnom trhu stojí kdekoľvek od 20 do 100 dolárov, v závislosti od toho, čo jazdíte. Nezabúdajte však, že OEM diely budú stáť viac a budete potrebovať OEM diely, ak je vaše vozidlo stále v záruke.

Ak však mechanik bude dokončovať opravy, štandardné mzdové náklady na výmenu snímača klepania sa pohybujú od 150 do 250 dolárov.

Je to tak preto, lebo v závislosti od toho, čo jazdíte, môže byť prístup k snímaču klepania náročný bez odstránenia ďalších komponentov. Čím viac komponentov musí váš mechanik odstrániť alebo vyriešiť, tým viac môžete očakávať, že zaplatíte.

To však nanešťastie zvyšuje pravdepodobnosť, že si musíte v prvom rade najať certifikovaného mechanika. Ale ak si prácu dokážete sami, môžete bežne ušetriť niekoľko stoviek dolárov.